Kullanım Koşulları

 • beLister.com, üyelerine haber paylaşımı ve öneriler, yorum ve tartışma yapabilecekleri ortam sağlayan bir sosyal ağ web-sitesidir.
 • beLister.com’a üye olunması, beLister.com üyelik sözleşmesinin üye tarafından kanunen reşit ve temyiz kudretine sahipken okunduğunu ve kabul edildiğini gösterir.
 • Bu üyelik sözleşmesi beLister.com hizmetlerinden faydalanan tüm üyeler (kullanıcılar yani yazarlar ve ziyaretçiler) için bağlayıcıdır.

Kullanım koşullarını kabul ederek…

 • beLister.com’da yayınlanmak üzere hazırlamış olduğunuz listelerinizin (yazılar, fotoğraf ve videolar içeren), yürürlükteki tüm mevzuata uygunluğunu ve bu konudaki hukuki ve cezai sorumluluğun tamamen tarafınıza ait olduğunu, bu noktada, beLister.com’un sadece yer sağlayıcı olduğunu bildiğinizi ve kabul etmiş sayılıyorsunuz.
 • Üretmiş ve yayınlamış olduğunuz listelerinizin (yazılar, fotoğraf ve videolar içeren) tamamen orijinal olduğunu, herhangi bir eser ve/veya mecradan kopyalanmadığını, tarafınızdan yaratıldığını, aksi takdirde, beLister.com yani MAGGER YAYINCILIK’ın hiçbir sorumluluğun bulunmadığını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
 • Üretmiş ve yayınlamış olduğunuz listelerinizin tamamının veya bir kısmının 5648 sayılı FSEK anlamında eser olarak kabul edilmesi durumunda dahi, FSEK’ten kaynaklanan, eser sahibinin tüm maddi ve manevi haklarının tarafımıza devredildiğini, bu noktada, bu içerik ile ilgili, tarafımızdan telif vb hiçbir ad altında talepte bulunmayacağınızı, 3.şahısların da tarafımızdan hiçbir talepte bulunmayacağını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
 • Üretmiş ve yayınlamış olduğunuz listelerinizin, beLister.com sitesinde yayınlanma veya yayınlanmama, 1’den fazla sayıda yayınlanma, sosyal medyadakiler dahil, herhangi başka bir sitede paylaşılma/yayınlanması hususlarına muvafakat ettiğinizi kabul etmiş sayılıyorsunuz.
 • beLister.com’a üye olurken belirlediğiniz şifrenin güvenliğini sağlamanın sizin sorumluluğunuz altında olduğunu kabul etmiş sayılıyorsunuz.
 • Üretmiş ve yayınlamış olduğunuz listelerinizin, yayınlanmasından önce veya yayınlandıktan sonra, kısaltma, ekleme ve her türlü düzenleme ve değiştirme, gerekiyorsa silme yetkisinin beLister’a ait olduğunu kabul etmiş sayılıyorsunuz.
 • beLister.com’da, başka bir yazarın listesine yaptığınız yorum, önerinin her zaman için sizin sorumluluğunuzda olduğunu; beLister.com’da tehdit, taciz ve hakaretin yasak olduğunu, herkese açık alanlara ya da özel mesaj alanlarına (öneri alanları) diğer üyeleri rahatsız etmeniz halinde üyeliğiniz sonlandıralacağını; üyeliğiniz iptal edilse bile, üye olduğunuz süre içindeki hareketlerinizden de sorumlu olduğunuzu kabul etmiş sayılıyorsunuz.

Gizlilik

 • beLister.com’a üye olurken verdiğiniz e-posta adresleri ve diğer bilgiler, MAGGER YAYINCILIK (theMagger.com ve beLister.com) bünyesinden başka kişi veya sitelerle paylaşılmaz. Ancak, verdiğiniz tüm üyelik bilgeleri beLister.com bünyesinde kullanılabilir; size e-posta (haftalık newsletter (bülten) – reklam içeren veya içermeyen) atılabilir, sizinle iletişime geçilebilir.
 • 16 yaşın altındaysanız, kişisel bilgilerinizi girerken velilerinizden izin almanız gerekmektedir. Aksi halde, beLister.com, 16 yaş altındaki site kullanıcıların kişisel bilgilerini girmelerine engel olabilecektir.
 • Üyelik bilgileriniz beLister.com’da istediğiniz sürece yer alacaktır. Üyeliğinizi bitirmek isterseniz, talebiniz üzerine üyeliğiniz silinecektir.